Кожна кімната в квартирі має своє призначення, це потрібно враховувати при виборі правильного освітлення.
Освітлення у вітальні
Вітальня – центр домашнього життя. Тому, обираючи освітлення для вітальні, необхідно враховувати різні її функції. Для вітальні розміром 4х5 метрів (20м2) сума джерел світла у кімнаті повинна відповідати величині у 400Вт. Ідеально підходить енергозберігаюче освітлення, яке дозволяє заощаджувати до 80% електроенергії. Також слід враховувати колір стін та меблів. Чим темніші меблі, тим більше поглинають світла.
Основний світловий образ створюється за рахунок загального освітлення, наприклад, за рахунок освітлення стелі. Традиційну люстру часто замінюють на підвісну, тросовою або рельсовою системою. У вітальні повинно бути регульоване світло, яке ви оціните під час перегляду телевізора. Ніхто не хоче псувати собі очі. Під час читання використовуйте торшер. Димерна лампа ідеальна, там де ви вирішуєте скільки світла буде вона випромінювати. Настільні і стоячі світильники з реверсивними або нахиленими відбивачами, а також світильники з гнучким кранштейном – утворюють групу гнучкого освітлення. Окреме освітлення необхідно вмикати окремо. Хочете зробити вітальну ще краще? Оберіть світильник з режимом затемнення.
Освітлення кухні
На кухні ми світимо часто і довго, тому рекомендуємо використовувати енергозаощаджуючі світлодіоди, які не тільки заощаджують енергію, але ще й можуть змінювати колір світлової стелі. Для місця де готується їжа, рекомендована інтенсивність світла близько 35 Вт м2. Кухар, який працює на кухні, не првинен приглушати світло своїм тілом. Окрім центрального світильника на стелі, ми також встановлюємо під навісні кухонні шкафи світильники, які чудово освітлюють робочу поверхню. Тут знаходять своє місце люмінесцентні лампи у формі стрижня. Над столом ми рекомендуємо встановити підвіску, яка регулюється по висоті. Правильне положення – близько 60 см над поверхнею стола і трохи вище рівня очей сидячої людини.
Освітлення спальні
Ми не повинні забувати про спальню. В наш час спальня більше не використовується лише для сну, тому необхідно адаптувати освітлення. Проте, якщо ви спите лише у спальні, вам буде достатньо одного центрального освітлення та двох нічників. Необхідна кількість на 1 м2 – 15-20 Вт. Якщо у вас є шафа, встановіть освітлення на відстані до 50 см від неї, щоб освітлювати всередині. Всім сподобається можливість вимикати світло прямо з ліжка. Можна керувати освітленням за допомогою пульта дистанційного керування. Для спальні чудово підходить розсіяне, м’яке світло.
Світильники для ванни та туалета
Існують суворі правила освітлення ванних кімнат, бо електрика та вода можуть спричинити серйозні проблеми. За стандартами, світильники повинні знаходитися на відстані не менше 60 см від ванни або душа та мати ступінь захисту не нижче IP44. Для більш далеких джерел світла достатньо IP23. Додаткові фари встановлюємо з двох сторін від дзеркальної поверхні. Світильник забезпечить гарне зображення без тіней. Сила світла повинна бути не менше 300 лк.
Освітлення дитячої кімнати
Освітлення дитячої не можна недооцінювати. Це місце де дитина грає, спить та навчається. Для кожного з цих занять потрібно своє світло. Освітлювальні прилади у дитячій кімнаті залежать від використання кімнати та віку дитини. Основне освітлення дуже важливо. Підходять мотузкові світильники. Розташуйте лампу поруч з ліжком та одну на стіл. Невідбиваюче освітлення за столом підходить комп’ютерним ентузіастам. маленькі діти бояться, тому для них важливі орієнтовні вогні. Вони випромінюють лише слабке світло та мають дуже низьке енергоспоживання, тому можуть світити всю ніч.
Освітлення передпокою та коридору
Якщо у вас довгий коридор, обирайте декілька невеликих ліхтарів позаду вас. У зв’язку з недовгим перебуванням у коридорі, бажано обирати галогенну лампочку, яка вмикається одразу.