Види освітлення для кухні

Освітлення кухні – важливий інгредієнт у рецепті домашнього затишку. Всі ми проводимо багато часу на кухні за їжею, приготуванням, прибиранням, говоримо з сім’єю або просто п’ємо каву. Правильне освітлення кухні полегшить нам задачу та змусить добре себе почувати.

Як обрати освітлення для кухні?

освітлення для кухні
освітлення для кухні 1

Перед вибором освітлення для кухні слід врахувати декілька моментів:

1. Природне світло – наскільки кімната освітлена зовнішнім світлом та де знаходяться місця яким потрібно більше світла;

2. Розмір приміщення – розмір освітлювальних приладів та їх рівномірне розташування по відношенню до площі приміщення;

3. Кольори кухонних шаф – темні шафи не відбивають світло. У більш темних тонах для ефективного освітлення необхідно або розмістити більше освітлювальних приладів, або лампи, вони були більш потужними; 

4. Якість освітлювальних приладів – рекомендується обирати лампи з індексом кольоропередачі (CRI) вище 80, індекс вказує на те, чи бачимо ми справжні кольори. Денне світло має індекс 100.

5. Кольорова температура ламп – загальне освітлення на кухні – переважно тепле, приміщення, призначені для роботи, повинні бути яскраво освітлені більш білим світлом, що збільшить концентрацію сфокусує вашу увагу.

Оберіть декілька освітлювальних джерел у кімнаті, так ви зекономите енергію та будете використовувати світло тільки там, де це необхідно. Чудовий вибір – димери з регулюванням інтенсивності (димер) для збільшення освітлення під час домашніх справ або для його зменшення, щоб досягти більшого затишку.

Вбудовані світильники або льодяні луни, чудово підходять для використання в якості загального освітлення для кухні, але не підходять для місць, де виконується домашня робота. Луни створюють гарну та елегантну атмосферу, яка підходить для відпочинку. 

Особливі види освітлення

Особливі види освітлення
Особливі види освітлення 2

Підвісні світильники (маятники) використовують для освітлення столів. Вони повинні бути пропорційні розміру кімнати. Існує велике різноманіття конструкцій цих освітлювальних приладів. Розмір корпусу та його висота повинні добре поєднуватися з розмірами вашої кухні. Випромінюване світло повинно бути теплим, щоб не втомлювалися очі. 

Світильники на стелі чудово підходять. Вони рівномірно розповсюджують світло по кімнаті. Існують різні моделі з дуже цікавим дизайном, які прикрасять кімнату. Знову ж таки, лампи повинні випромінювати тепле світло. 

Люстри – чудовий вибір для освітлення кухні. Вони додають затишку, елегантності та стилю. Для невеликої кухні краще обирати менші люстри та розташувати їх на підходящій висоті від меблів. 

Довідкові місця – чудовий помічник у домашніх справах. Випромінюване світло можна направити у потрібне місце. Світло повинно бути яскравим, з білим відтінком, щоб місце гарно освітлювалося. 

Вбудовані лед стрічки дуже популярні. Вони використовуються над раковинами, у шафах та поличках. Їх приховане світло додає романтики, а також вони дуже практичні та економічні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *