Часто згадуючи роботу з дизайнерами інтер’єрів для офісу або дому, я згадую сцену з «Кораблетрощі», в якій Том Хенкс, покинутий посеред океану, змушений мати справу з неприємною стоматологічною ситуацією у власному роті.
Результат, * спойлери *, як ви вже здогадалися, доволі неприємний.
Я сильно підозрюю, якби в той момент на острів приїхав стоматолог, Хенкс віддав би свої останні кокоси нарівні з Уілсоном, щоб вирішити свою проблему більш безболісно.
Робота з дизайнером інтер’єру – розкіш, або?
Я часто думаю про це у контексті своєї професії – я архітектор та дизайнер інтер’єрів.
Чому люди не хочуть винаймати професіональних консультантів, для того, щоб вони допомогли їм з меблями, а покладаються лише на свої сили. Результати краще? Строки коротше? Витрачаєте менше часу та фінансів?
Ці питання змусили мене скласти невеликий пост з 8 причинами, через які ми повинні винайняти дизайнера інтер’єру при облаштуванні дому або офісу.
Практичне середовище
Коли люди чують «цікавий дизайн», перед багатьма постають різні мотиви, дорогі італійські, дивні аксесуари та ін.
Етимологія слова зовсім інша – воно охоплює все свідомо створене людиною. У своєму початковому значенні, окрім естетики, це слово також включає в себе функціональність, практичність, організованість. Хороший професійний дизайн призводить не тільки до гармонічного вигляду, але також до функціонального та ергономічного житлового середовища.
Прийнято вважати, що від розміру бюджету залежить дизайн проєкту, буде він успішним чи ні.
Дійсно, виділені вами кошти напряму впливають на якість меблів та матеріалів, але це ні в якому разі не є вирішальним фактором для загального враження, яке може бути отримане від гарно продуманого дому.
Накопичені ноу-хау та досвід дизайнера допоможуть вам обрати краще для вашого бюджету, окрім цього, гарний професіонал підвищить цінність простору за рахунок нетрадиційних матеріалів, незвичайного використання знайомих предметів, ефектного освітлення.
Передбачуваність
«Чи підходить цей диван до цього столу?», «Тут не стане дуже тісно?», «У нас вистачить бюджету на все?».
Це лише деякі питання з тих, які хвилюють новачків.
Робота з професійним дизайнером позбавляє таких невідомих речей – по мірі виконання проєкту дизайну інтер’єру ми готуєму якісні 3D-візуалізації, детальні бюджети, лінійні графіки, розрахунки вартості та точні пропозиції, щоб наш клієнт повністю розумів, як розвивається його проєкт та що йому потрібно.
Призначення дому
Глобалізований супер-інформаціний світ, до якого ми належимо, дає нам все менше і менше особистого простору та можливостей для усамітнення. У деякому сенсі, наш особистий дім – єдиний, який зберігає свою монополію на «особисте» та «недоторканне» – тільки там ми можемо бути дійсно «одні». У цьому особистому просторі природньо шукати спокій та гармонію, спеціально змодельовану у відповідності з індивідуальними потребами наших клієнтів. Саме дизайнер може перевести ці абстрактні побажання на мову матерії – у вигляді текстур, просторів, а пізніше – матеріалів та меблів.
Контакти з будівельниками
У середньостатистичного клієнта немає контактів з будівельниками, продавцями меблів та матеріалів – для архітекторів вони повсякденні. Він обирає дуже якісні та естетичні вироби.
Майстри та бригади, з якими ми працюємо, сприймають нас як довгострокових партнерів і знають, якщо вони зроблять половину роботи, не приберуть або будуть неввічливими, то вони не будуть отримувати подальші замовлення для наших майбутніх клієнтів – це змінює їх загальне відношення та є гарантією, яку кінцевий користувач не отримає без допомоги дизайнера.