Гармонічне освітлення інтер’єру – Основні правила

Гарне освітлення та яскраве освітлення – різні поняття. У гарно освітленому приміщенні є різні типи освітлювальних приладів. Вони мають різне призначення та яскравість, допомагають підкреслити переваги приміщення та сховати недоліки, а також зробити його більш цікавим та атмосферним.

Знання деяких основних правил допоможе правильно та гармонічно організувати освітлення.

Спочатку треба визначити, як ми будемо використовувати кімнату. Коли її будуть використовувати частіше?

Наприклад, якщо ви плануєте читати у кімнаті, гарно подбайте про розміщення освітлювальних приладів у цих місцях. Якщо у кімнаті є телевізор, необхідно продумати освітлення, яке можна регулювати так, щоб не заважати перегляду.

Якщо кімната призначена для роботи або проживання в ній людей похилого віку – обирайте яскраве та рівне освітлення. Якщо кімната для відпочинку – використовуйте приглушене, м’яке світло.

 

Основні типи освітлення

 

Основні типи освітлення
Гармонічне освітлення інтер’єру – Основні правила

 

У цілому виділяють три основні типи освітлення: центральне, зональне (локальне) та акцентне. Для того, щоб створити гармонічну схему освітлення в будь-якому інтер’єрі, необхідно одночасно використовувати три типи освітлення.

Це пов’язано з тим, що центральне світло відповідає за рівномірне освітлення, завдяки якому помітна кожна частина простору – це важливо під час прийому гостей або прибирання.

Місцеве або локальне світло підходить для освітлення окремих частин кімнати. Наприклад, зони для роботи, читання або приготування їжі. Частіше за все, для цього використовують підвіски, точкові лампи та ліхтарі.

Зверніть увагу: в залежно від задачі зонування освітлення, змінюється його розташування. Таким чином, освітлення для роботи або приготування їжі повинно розташовуватися прямо перед нами, щоб тінь не падала на робочу поверхню. З іншої сторони, коли ми говоримо про читання – джерело світла повинно бути збоку.

 

Акцентоване освітлення

 

Акцентоване освітлення
Гармонічне освітлення інтер’єру – Основні правила 2

 

Акцентоване освітлення, в свою чергу, являє світло, яке візуально розподіляє місця в інтер’єрі (наприклад, архітектурний елемент або витвір мистецтва) або сам по собі грає роль декору, створюючи особливу атмосферу. У якості акцентованого світла можуть використовуватися декоративні світильники, різні види освітлення, гірлянди, арт-об’єкти.

Акцентне світло схоже на глазур на торті. Воно не таке просте, як центральний світильник або локальне світло, але виступає як відмінна риса гарно продуманого та гармонічно завершеного інтер’єру.

Звичайно, це всього лише мала частина того, що потрібно знати під час створення схеми освітлення – важливої частини загальної композиції інтер’єру.

Також, важливу роль у дизайні відіграє професіоналізм та смак. Це дозволяє враховувати кожну деталь у дизайні інтер’єру та встановити тісний зв’язок з темпераментом людини. Тому, не соромтеся звертатися за допомогою до професіоналів. Ми раді допомогти у створенні інтер’єру вашої мрії!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *