Запаморочливі тенденції в архітектурній візуалізації

Ми нікого не здивуємо, якщо скажемо, що технології змінюють всі галузі, яких вони стосуються. Дивовижно, технології кожні декілька років провокують розвиток галузі, відкриваючи нові напрямки розвитку. Задача для нас, професіоналів, полягає в тому, щоб регулярно дивитися на гіроскоп та повертати перевернутий на хвилях човен.

 

Тенденції архітектурної візуалізації

 

Тенденції архітектурної візуалізації
Запаморочливі тенденції в архітектурній візуалізації 1

 

Архітектурна візуалізація – потужний засіб професії, для передачі свого бачення нових, неочікуваних світів. Якщо майбутні хмарочоси Нью-Йорка створювали в ескізах вугіллям, то сьогодні фотореалістичні візуалізації стали нормою. Навіть остання тенденція замінює фотореалізм артистизмом, зводячи уявлення будівлі до деяких деталей, намагаючись передати більше настрою та атмосфери, ніж інформації.

Однак, технологічні досягнення останнього десятиліття ставлять під сумнів саму суть візуалізації як двовимірного зображення, яке нагадує фотографію, яку можна тримати в руках або відео, в якому глядач проживає напрямлений перехід через пейзажі майбутнього. Тенденція інтерактивного досвіду, керованого користувачем, все більше проникає в уявні світи архітектурної візуалізації.

У деяких наступних публікаціях ми познайомимо вас з цікавими тенденціями в області візуалізації, які змінять ваші очікування ще не збудованих світів.

 

360-градусна візуалізація

 

360-градусна візуалізація
Запаморочливі тенденції в архітектурній візуалізації 2

 

Google та Android перекинули наш образ, представивши зображення з оглядом на 360 градусів або «риб’яче око». 360-градусное зображення – це фотосфера – двовимірне та пласке зображення, але воно показує набагато більше, ніж кут 30-40 градусів людського ока або 90 градусів ширококутних об’єктивів. Фактично він покриває всю сферу, яку видно з камери.

Ця технологія створювалася для створення Google Street View. Автомобіль Google обладнаний штативом з декількома датчиками (камерами), дані з яких обробляються для отримання загального сферичного зображення. Кількість датчиків збільшилася з 8 до 15. У наш час Перегляд вулиць дозволяє користувачам завантажувати свої власні фотосфери або панорамні прогулянки, зроблені за допомогою функції панорами на 360 градусів телефонами Android.

Технологія 360-градусного огляду зараз настільки розповсюджена, що Facebook нещодавно підтримав завантаження 360-градусного відео, у якому під час перегляду глядач може вільно слідкувати за діями у всіх напрямках. Такі відео були зняті на останньому Відкритому чемпіонаті США. Disney використовують їх для просування сьомої частини фільму «Зоряні війни». Цікаво, що в той час як кадри з тенісних матчів були зняті в реальних умовах, а відео «Зоряних війн» має більший відсоток комп’ютерних зображень (CGI).

Користувачі звикли до цієї технології і тепер очікують, що зможуть повернути зображення на яке вони дивляться або прогулятися, щоб побачити, що знаходиться за кутом будівлі. Це створює необхідність створення аналогічних технологій в архітектурній візуалізації. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *