Штучні показники споживання електроенергії

27.02.2015

Що є найбільш поширеною проблемою, яка вирішується «Енергомонітором»? Ну, за винятком того, що чехи вважають нижчим своєї гідності цікавитися заощадженнями, що контрастує з підходом голландських чи іспанських клієнтів?

Наше найважливіше завдання полягає в тому, щоб інформувати клієнта про можливості отримання максимальної віддачі від «Енергомонітора».

Після того, як людина з нашої команди побачить покази на графіку «Енергомонітора» та врахує «вид опалення та вид власності»,вона може дізнатися, яким чином можливо покращити покази. Більшість клієнтів зробити це не в змозі, а ми не можемо інтерпретувати графіки для всіх. Таким чином, боротьба йде в напрямку інформування клієнтів про способи отримання більш високої продуктивності.

Давайте подивимося на те, яким чином можливо зекономити енергію. Ми створили список, де ми враховуємо такі фактори:
  • сума потенційної економії;
  • інвестиції;
  • втручання у зручності, звички та рутинні дії споживача;
  • можливість автоматизації.

У цьому списку є декілька можливих підходів. Візьмемо, для прикладу, утеплення неутеплених будинків. Це капіталомісткий захід, і він створює значне втручання у зручності споживача, але це є разовим заходом, який дає значну економію на системах опалення. Теплоізоляція завжди коштує грошей, і не кожен захоче її робити. Ось декілька простих порад та трюків про те, як вносити зміни та отримати економію, обмежившись при цьому дуже незначним обсягом роботи.

У цьому списку є декілька можливих підходів. Візьмемо, для прикладу, утеплення неутеплених будинків. Це капіталомісткий захід, і він створює значне втручання у зручності споживача, але це є разовим заходом, який дає значну економію на системах опалення. Теплоізоляція завжди коштує грошей, і не кожен захоче її робити. Ось декілька простих порад та трюків про те, як вносити зміни та отримати економію, обмежившись при цьому дуже незначним обсягом роботи.

Мінімальне споживання електроенергії

Давайте розглянемо приклад мінімального споживання.Ми визначаємо мінімальне споживання як найнижче споживання енергії в безперервному режимі на певній площі.

Здавалося б, найменше споживання електроенергії повинно дорівнювати нулю Ват, але це не так. У домашніх господарствах і на малих підприємствах є низка пристроїв, що знаходяться в режимі очікування, або постійно споживають струм. В результаті, за день витрачається значна кількість енергії. Таким чином, якщо споживач не користується електрообігрівом, мінімальне споживання буде складати понад половину вартості електроенергії. По-перше, Ви не зможете виміряти ваше мінімальне споживання без «Енергомонітора» чи будь-якого іншого розумного лічильника. Ваш інструмент повинен бути здатний виміряти це мінімальне споживання та будь-яке споживання для повторюваних процесів.

Minimum Consumption

Що ми можемо зробити?

Ви можете перевірити окремі прилади та визначити, чи є необхідність залишати їх увімкнутими навіть в режимі очікування. Зазвичай це стосується старих приладів, таких як дідусів старий радіоприймач, який і надалі підключений до електромережі, хоча ним давно ніхто не користується. Трансформатори великих приладів, як правило, споживають достатньо багато, навіть якщо пристрій здається вимкнутим. Побутові прилади, виготовлені до 2003 року, є досить проблемними у цьому відношенні, а пристрої, виготовлені до 2006 року, також мають досить проблем зі споживанням у режимі очікування.

Пізніше з’явилися прокляті правила ЄС, відповідно до яких почали карати за продаж приладів, які споживають електроенергію в режимі очікування.

Коли ви придбали побутовий прилад востаннє, ви перевірили, чи споживає він енергію в режимі очікування?

Провівши оптимізацію мінімального споживання, його значення повинно складати менше 30% від загального обсягу споживаної електроенергії. Що означає така різниця для бюджету? На малюнку нижче показано типовий сімейний будинок, де електроенергія не використовується для обігріву будинку, а лише для нагрівання води.
До оптимізації мінімальне споживання складало тут близько 40% від величини виставленого рахунку, а після оптимізації воно впало нижче 25%. Різниця у вартості електроенергії, в тому числі враховуючи роздільний тариф та фактичне споживання, складає близько 200 євро на рік. І це економія на комунальних послугах лише за рахунок відключення невикористовуваних приладів.

Однак це не означає, що DVD-програвач або телевізори не підключені до електромережі. Ці прилади повинні мати енергозберігаючий режим, і потрібно всього 5 секунд, щоб вони почали свою роботу. В той же час, настільний комп’ютер, яким користуються рідко, повинен бути відключений.
Основна проблема постійного споживання полягає в тому, що для неї не існує одноразового рішення. Необхідно регулярно перевіряти споживання. Наступний графік показує, що мінімальне споживання в будинку протягом року дещо зростає. Червона лінія регресії показує, що статистичне зростання є постійним та зростає в міру підключення нових пристроїв. Варто запитати себе, чи окупиться це збільшення на 25 Вт, що складає близько 30 євро на рік, хоча б особистим комфортом?Чи це просто «викидання грошей на вітер»? Ви знову повернулися до старих звичок (робочий стіл використовується один раз та вмикається назад у розетку), або у Вас з’явилися нові побутові прилади, які призводять до збільшення витрат? Тут Ви повинні розібратися самі.

Minimum Consumption month graph

Завданням «Енергомонітора» в цьому випадку буде наступне:

  • підготувати зрозумілі метричні показники та пояснити Вам їх зміст;
  • запропонувати Вам величини для порівняння з виміряним значенням;
  • порадити Вам, як досягнути кращих результатів;
  • стимулювати Вас на отримання кращого результату;
  • здійснювати довгостроковий моніторинг на предмет того, чи не погіршився результат, і, можливо, допомогти його покращити; або зробити оцінку того, як покращився Ваш особистий комфорт чи будь-які інші переваги Ви отримали за рахунок того, що виросли Ваші фінансові показники.

Мінімальне споживання є функцією, яка знаходиться на стадії розробки. Протягом наступного місяця ми запустимо її для тестування декількома нашими клієнтами, а згодом підключимо її для всіх. Ми не будемо займатися новими замовленнями до березня, оскільки зайняті роботою з багатьма новими клієнтами. Ми намагалися показати, принаймні частково, яким чином і за рахунок якого виду аналізу даних ми можемо це робити. Насправді, ця тема є набагато ширшою.

Той простий факт, що ми знаємо, як розрахувати реальне мінімальне споживання, виявляється не таким вже й простим, за ним ховається певна робота по систематизації та гармонізації отриманих даних.

Ознайомтеся з нашим ДЕМО акаунтом у режимі реального часу!


Назад до списку